Header Image

Tiingelinn - Linn Andersson

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

En magisk lördag i september

Publicerad,

Hej finisar!

Hoppas allt är bra med er!

Igår tillbringade vi dagen ute på landet. Som jag och barnen ( eller iaf det barnet som förstår ) älskar!Vi var ute i Furunäs hos Gabbes familj och så var vi förbi Frövi en sväng för att hämta Tindra hos min mamma med.

Tindra var på strålande humör och älskade att få leka. Hon och jag sprang och lekte häst som var så så kul. Hon skrattade hela tiden! Ute i Furunäs blev vi bjudna på både lunch och middag. Riktigt gott och trevligt. Vi badade även i deras jacuzzi! Hur mysigt! Är sådant drömläge verkligen, så vackert! Tindra blev arg när hon skulle gå upp som vanligt, hon älskar att bada. Men som tur var fick hon ett bättre humör när hon fick ” hjälpa” Bosse med grillen, och när Max kom lekte hon med han tills vi skulle hem. Bästa barnvakten om vi skulle behöva, båda barnen tids verkligen med han, haha.

Älskar att umgås med familjen, det är vad jag helst gör en helg. Både min och Gabbes mamma är så hjälpsamma med barnen och det är så skönt för en stressad mamma.

Så tacksam!

Puss och kram på er

2 Kommentarer

  1. Tycker du är så fin i ditt korta hår. Formar & framhäver ditt ansikte så fint 🙂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *