Header Image

Tiingelinn - Linn Andersson

Hej och välkommen till mitt nya hem på Vimedbarn.se!

Profile Avatar

Belle träffar farmor

Publicerad,

Hej finisar!

 

Hoppas allt är bra med er!

I förrgår var min svärmor och hennes dotter ( Simons lillasyster) och hälsade på mig och lilla Belle. Så himla mysigt. De kom efter lunch och hade med sig fika så vi kokade lite kaffe och gjorde iordning lite saft och satte oss och fikade och pratade en massa. Jag och Simons mamma kan nästan prata i munnen på varandra, haha. Vi är så lika på så många sätt.

Belle och storasyskonen fick så fina presenter med. Nog för det är hennes första barnbarn men vi blev verkligen SÅÅ bortskämda. Självklart är vi så tacksamma för allt fint till barnen. Gulligaste av allt var att hon stickat en liten kofta till Belle. Så himla personligt och fint!

På kvällen sedan var jag så himla trött, Simon med, så vi satte på en serie och somnade efter 10 minuter. Vi hann i alla fall mumsa i oss ett fruktfat i sängen, haha.

 

Här kommer lite bilder på lilltjejen från dagen i sina randiga söta kläder. Samt på hennes presenter.

 

 

 

 

Länkar kläderna här: ( Adlinks)

Body
Byxa
Mössa
Nalle

 

Perfekta nyfödd kitet, finns även i marinblått och grått i samma kit. Belle har storlek 44 på sig. Så pluttigt! Finns från 44 till VUXEN.

Så gulliga små tåg till tjejerna!

Jag och Simon fick en fin blomma.

Sötaste koftan med små öron och med mössa till. Perfekt till hösten.

Koftan farmor stickat själv. SÅ gulligt. 

Likadana skor som sin pappa

Sötaste lilla bobbycaren.

Mer gulliga plagg!

Något att växa i, hehe.

Puss och kram

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *